Skip to content

Stomatologia:   +48 732 928 887

Ortodoncja:  +48 732 887 780

Chirugia stomatologiczna Opole

Zapraszamy do naszego gabinetu chirurgii stomatologicznej w Opolu. Wszystkie zabiegi chirurgiczne są oczywiście wykonywane przez lekarzów dentystów – specjaliści chirurgii stomatologicznej.

Wszystkie zabiegi chirurgiczne wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Zapraszamy do zapoznania się z zagadnieniem chirurgii stomatologicznej – poniżej wylistowaliśmy część zabiegów, które odbywają się w naszym opolskim gabinecie, oraz odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

chirurgia stomatologiczna w Opolu

W naszym gabinecie chirurgii stomatologicznej w Opolu wykonujemy między innymi:

 • Implanty
 • Usuwanie zębów, korzeni zębowych oraz zębów zatrzymanych (w tym ósemek)
 • Wyłuszczanie torbieli
 • Leczenie chirurgiczne zmian błony śluzowej
 • Plastykę wędzidełek
 • Resekcję wierzchołków korzeni
 • Odbudowę kości materiałem kościozastępczym
 • Podnoszenie dna zatoki szczękowej
 • Odsłanianie zębów zatrzymanych oraz usuwanie zębów będące przygotowaniem do leczenia ortodontycznego

Czym jest chirurgia stomatologiczna?

Chirurgia stomatologiczna to gałąź medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych. 

Najczęściej wykonywanym zabiegiem w zakresie chirurgii stomatologicznej jest ekstrakcja (usunięcie) zęba, która jest ostatecznością w przypadku zaawansowanej próchnicy. Do chirurgii stomatologicznej należy również m.in. odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku oraz leczenie powikłań poekstrakcyjnych. 

U większości pacjentów chirurgia stomatologiczna wzbudza strach i kojarzy się z bólem. Innowacyjne metody leczenia stosowane z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu gwarantują przebrnięcie przez cały proces leczenia bez bolesnych dolegliwości.

W gabinecie chirurgii stomatologicznej w Opolu zabiegi wykonują lekarze dentyści specjaliści chirurgii stomatologicznej.

Jak przebiegają zabiegi chirurgii stomatologicznej w naszym gabinecie?

W naszym gabinecie chirurgii stomatologicznej StomArt w Opolu świadczymy szeroki zakres usług chirurgicznych, w tym zabiegi takie jak ekstrakcja zęba, czyli usunięcie z zębodołu zęba, którego nie da się uratować w toku leczenia zachowawczego, jak również usunięcie zęba zdrowego ze wskazań ortodontycznych (zęby zatrzymane – ósemki, złamane czy niewyrżnięte) lub protetycznych. Wyrwanie zęba odbywa się w pełnym znieczuleniu, a pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości. Wykonujemy również resekcję wierzchołka korzenia polegającą na odcięciu wierzchołka korzenia wraz z otaczającą zmianą. Chirurgia stomatologiczna w StomArt to także hemisekcja prowadzona na zębach wielokorzeniowych (usunięcie jednego lub więcej korzeni bez naruszania pozostałych), leczenie połączeń z zatoką szczękową czy leczenie przetok ustno-twarzowych.

Chirurg stomatolog pomaga pacjentom, którzy doznali urazu w obrębie jamy ustnej podczas aktywności fizycznej lub zabawy, jak również ofiarom pobicia czy wypadku. Pamiętaj, że w takich sytuacjach kluczową rolę odgrywa czas i niezwykle ważne jest, by jak najszybciej udać się do dentysty. Popularne zabiegi w tym zakresie to: transpozycja zębów, szynowanie zębów, stabilizacja zębów i kości.

Gwarantujemy, że wszystkie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej w Opolu wykonywane są przez wykwalifikowanych i doświadczonych chirurgów stomatologów, w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Usługi świadczone są w miłej atmosferze z dbałością o psychiczny i fizyczny komfort pacjenta. Każdy pacjent każdorazowo jest przygotowywany do zabiegu, zostaje dokładnie poinformowany jak on będzie przebiegał. Zna poszczególne jego etapy i ewentualne konsekwencje. W razie konieczności podawane są środki uspokajające lub przeciwbólowe, stosowne do charakteru zabiegu. Po operacji pacjent zostaje otoczony opieką, tak aby możliwie w jak najkrótszym czasie powrócił do zdrowia. Chirurgia stomatologiczna w Opolu to stomatologia na miarę XXI wieku.

Najczęściej zadawane pytania w naszym gabinecie chirurgii stomatologicznej

 • Każdy zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej jest inny i wymaga nieco innego rodzaju przygotowania, dlatego bardzo ważne jest, aby stosować się do indywidualnych zaleceń, jakich udzieli nam chirurg stomatolog. Często przed zabiegiem wykonywane jest zdjęcie RTG, na podstawie którego podejmowane są dalsze kroki związane z leczeniem. Zaleca się, by osoby palące przynajmniej na kilka godzin przed i po zabiegu zrezygnowały z palenia. Po zabiegu spożywanie posiłków może być utrudnione, dlatego powinno się najeść do syta przed wizytą. Należy również pamiętać, że zabiegi chirurgii stomatologicznej wpływają na ogólne samopoczucie, więc warto po wizycie odpocząć i nabrać sił (zaplanować urlop i zrezygnować z aktywności fizycznej).

 • Tak jak w przypadku innych zabiegów wykonywanych w obrębie jamy ustnej, chirurg stomatolog przygotowuje pacjenta do operacji podając mu środki znieczulające. Długość zabiegu zależy w dużej mierze od tego czego dotyczy operacja oraz ewentualnych trudności przy jej wykonywaniu (np. ząb w trudno dostępnym miejscu). Innowacyjne metody i nowoczesny sprzęt pozwala ograniczyć dolegliwości bólowe pojawiające się podczas operacji do minimum.

 • Podobnie jak w przypadku innych inwazyjnych zabiegów, tak i tutaj mogą pojawić się różne powikłania, tym bardziej, że zabiegi operacyjne w obrębie jamy ustnej nie należą do najprostszych. W gabinecie chirurgii stomatologicznej w Opolu pacjent jeszcze przed zabiegiem zostaje poinformowany o jego przebiegu i ewentualnych konsekwencjach. Po zabiegu powinien stosować się do zaleceń lekarza. Powikłania mogą mieć miejsce, ale współczesna medycyna pozwala się z nimi bardzo szybko uporać i wrócić do zdrowia. Należy pamiętać, że każdy organizm jest inny i nie da się przewidzieć jak zareaguje na leczenie, dlatego tak ważne jest, aby stosować się do indywidualnych zaleceń chirurga stomatologa.

Zapraszamy do kontaktu: