Skip to content

Stomatologia:   +48 732 928 887

Ortodoncja:  +48 732 887 780

Implanty Opole

Zapraszamy do naszego gabinetu implantologii w Opolu. Wszystkie zabiegi implantologiczne są wykonywane przez najwyższej klasy lekarzy implantologów – specjalistów z zakresu implantologii.

W naszym gabinecie implantologii w Opolu świadczymy szeroki zakres usług implantologicznych, począwszy od konsultacji, przez zabiegi wszczepienia implantów jak i regularne kontrole.

lips

Zapoznaj się z cennikiem naszych usług implantologicznych i skontaktuj się z nami w razie jakichkolwiek pytań:

Czym są implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne są wszczepami śródkostnymi, które zastępują korzeń brakującego zęba. Wszczepienie implantu nie jest celem samym w sobie, lecz stanowi możliwość odbudowy protetycznej braków zębowych bez konieczności uszkadzania przez szlifowanie sąsiednich, często zdrowych, zębów.

Sztuczny korzeń zęba, zastępujący utracony lub usunięty wcześniej korzeń naturalny, najczęściej wykonany jest z tytanu. Pozwala zamocować nową koronę zębową na miejscu utraconego zęba. Jest to najnowocześniejsze i na chwilę obecną najlepsze rozwiązanie stosowane u osób, u których występują braki jednego lub kilku zębów.

Korona sztucznego zęba mocowana jest na stałe. Jej kolor i tekstura dobierane są w taki sposób, by zminimalizować widoczność ubytku. Implanty stomatologiczne doskonale zastępują prawdziwe zęby, zapewniając całkowity komfort użytkowania.

Implanty w Opolu, w gabinecie chirurgii stomatologicznej StomArt, wykonują lekarze dentyści specjaliści chirurgii stomatologicznej. Zabieg wszczepienia implantów wykonywany jest przy zastosowaniu innowacyjnych metod, z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Kiedy potrzebne są implanty?

Wiele sytuacji może przyczynić się do utraty jednego lub kilku zębów. Jeśli szybko nie uzupełnimy braków w uzębieniu, kość zaczyna się zapadać i zanikać. Przyczynia się to do  powstania dalszych komplikacji – sąsiednie zęby nie mając oparcia przesuwają się w kierunku ubytku powstałego po utraconym zębie. Na tej samej zasadzie mogą przemieszczać się również pozostałe zęby. Jeśli implant stomatologiczny w porę nie zostanie wszczepiony, może dojść do poważnych i nieodwracalnych zmian w obrębie jamy ustnej.

Zalety implantów

Implanty stomatologiczne często wydają się droższe niż konwencjonalne zabiegi. Jeśli weźmiesz jednak pod uwagę czas niezbędny do dopasowania protezy lub szkody wyrządzone sąsiednim zębom przez mosty, okaże się, że implanty są najbardziej opłacalną i najzdrowsząmetodą odbudowy zębów.

Wszczepiony implant zębowy wraz z upływem czasu zrasta się z kością, dzięki czemu zapobiega powstawaniu negatywnych zmian w jamie ustnej. Kolejną zaletą implantów stomatologicznych jest brak konieczności szlifowania sąsiednich naturalnych i zdrowych zębów. Wszczepione mogą pełnić rolę solidnej podstawy dla koron, zębów i protez. Nie powodują żadnych skutków ubocznych i są w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Obecne w jamie ustnej implanty nie są odczuwane w codziennym życiu. Poszczególne elementy są stabilnie osadzone, żaden nie rusza się, nie chwieje i nie wypada. Wszczepiony implant zębowy służy pacjentowi przez długi czas, nieraz nawet przez całe życie.

Etapy procesu implantacji

Pierwszym etapem jest konsultacja z lekarzem implantologiem. Ma ona na celu pozyskanie informacji na temat ogólnego stanu zdrowia pacjenta, wraz z uwzględnieniem przebytych  i obecnych chorób oraz przyjmowanych leków. Gdy wywiad zostanie przeprowadzony, lekarz przystępuje do planowania leczenia. Kolejnym krokiem jest wykonanie podstawowego zdjęcia panoramicznego oraz tomografii komputerowej 3D.

Gdy diagnostyka zostanie przeprowadzona, a przebieg leczenia zaplanowany, procedura zabiegu może zostać rozpoczęta.

Zabieg wszczepienia implantu stomatologicznego przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa dyskomfortu ani bólu. Pierwszy etap zabiegu polega na nacięciu śluzówki aż do kości i delikatnym rozsunięciu tak zwanego płata śluzówkowo – okostnowego. Po ukazaniu się wyrostka zębodołowego, lekarz frezuje kość do uzyskania płaskiej powierzchni na jej wierzchołku, a następnie nawierca w niej otwór. Tak przygotowane zostaje tzw. łoże implantu. Następnie wykonywane jest nagwintowanie otworu, w którym zostanie osadzony implant.

Kolejnym etapem jest wkręcenie implantu w przygotowane wcześniej łoże. Lekarz przy pomocy specjalnie do tego przystosowanego przenośnika wprowadza go na miejsce. Po jego osadzeniu w łożu wkręca śrubę zamykającą, a rana zostaje zamknięta. Cały zabieg trwa od 30 minut do 2 godzin.

Potem z kolei wykonywana jest osteointegracja – implanty zrastają się z kością pacjenta. Etap ten może trwać od 3 do 5 miesięcy. Gdy okres gojenia zakończy się, następuje odsłonięcie implantu zęba i założenie śruby gojącej. Przyspiesza ona proces gojenia dziąsła wokół implantu oraz modeluje jego kształt pod koronę protetyczną. Etap ten trwa około 2 tyg i po jego zakończenia na ząb nałożona zostaje korona. Na końcu lekarz pobiera wycisk i mocuje sztuczny ząb.

Dlaczego implanty w StomArt?

W StomArt dzięki implantom stomatologicznym pomagamy pacjentom odzyskać ładny uśmiech i dawną pewność siebie. Wykwalifikowani lekarze dentyści stosują innowacyjne metody, wykorzystują najwyższej jakości materiały, aby ich pacjenci odzyskali możliwość spożywania różnorodnych pokarmów i podnieśli dotychczasową jakość życia.

Zapraszamy na konsultację z naszym stomatologiem, która pozwoli Ci uzyskać rzetelne informacje na temat stanu Twoich zębów. Nasz specjalista przygotuje dla Ciebie ramowy plan leczenia i poinformuje o możliwych rozwiązaniach. Przedstawi Ci także całkowity koszt leczenia. Żaden kolejny krok nie zostanie podjęty bez Twojej zgody.

Lekarze dentyści z gabinetu stomatologicznego StomArt w Opolu wykonują swoją pracę z najwyższą starannością, przy użyciu najlepszych i najnowocześniejszych materiałów stosowanych w implantologii. Dajemy Ci słowo, że implant stomatologiczny będzie służył Ci przez długi czas, a efekty przejdą Twoje najśmielsze oczekiwania!

Najczęściej zadawane pytania w naszym gabinecie chirurgii implantologii

  • W naszej przychodni używamy implantów renomowanych firm takich jak MIS czy Nobel BioCare. Każdy implant posiada certyfikat oraz dożywotnią gwarancję producenta, co oznacza, że jeśli implant ulegnie zniszczeniu, zostanie wymieniony na koszt producenta. Nie musisz zatem martwić się, że w razie problemów z implantem (które zdarzają się bardzo rzadko), zostaniesz pozostawiany sam sobie, ani że kolejna wizyta będzie dodatkowo płatna.

  • Należy jednak pamiętać, że choć implantom nie grozi próchnica, trzeba o nie dbać tak, jak o naturalne zęby. Szczotkować po każdym posiłku, nitkować powierzchnie między każdym implantem, a nawet dla zachowania higieny jamy ustnej używać płynu do płukania. Konieczne są również regularne wizyty kontrolne u stomatologa, a tuż po samym wszczepieniu i odbudowie zęba na implancie restrykcyjne przestrzeganie zaleceń lekarza, które jest niezbędne do prawidłowego gojenia i przyjęcia się implantu.

    Nie przestrzeganie podstawowych zasad higieny może wywołać stan zapalny tkanek znajdujących się wokół implantu. Skutkuje on niezłączeniem się wszczepionego implantu z kością. Długotrwałe zaniedbania mogą doprowadzić do obniżenia się linii dziąseł i odsłonięcia metalowej powierzchni implantu. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie dbać o higienę jamy ustnej. O trwałości implantu decyduje ogólny stan zdrowia, systematyczna higiena oraz regularne kontrole u dentysty.

  • Najczęściej implanty stomatologiczne są dobrze przyjmowane przez organizm. Istnieją jednak choroby, które mogą doprowadzić do odrzucenia implantu zęba. Należy do nich  m.in. osteoporoza, osłabiająca tkankę kostną i zdolności regeneracyjne. Na drodze do pięknego uśmiechu stanąć może również paradontoza.

    Implantów nie wykonuje się u osób chorych na cukrzycę i bruksizm (zgrzytanie zębami mające podłoże nerwicowe), jak również u pacjentów cierpiących na schorzenia wyniszczające organizm, w tym alkoholizm, AIDS, nowotwory i narkomanię. Kobiety w ciąży zabieg zakładania implantu muszą odłożyć w czasie.