Implanty

lips

Implanty stomatologiczne są wszczepami śródkostnymi, które zastępują korzeń brakującego zęba. Wszczepienie implantu nie jest celem samym w sobie, lecz stanowi możliwość odbudowy protetycznej braków zębowych bez konieczności uszkadzania przez szlifowanie sąsiednich, często zdrowych, zębów.

Implanty stomatologiczne często wydają się droższe niż konwencjonalne zabiegi. Jeśli weźmiesz jednak pod uwagę czas niezbędny do dopasowania protezy lub szkody wyrządzone sąsiednim zębom przez mosty, okaże się, że implanty są najbardziej opłacalną i najzdrowszą metodą odbudowy zębów.

W naszej przychodni używamy implantów renomowanych firm takich jak MIS czy Nobel BioCare. Każdy implant posiada certyfikat oraz dożywotnią gwarancję producenta, co oznacza, że jeśli implant ulegnie zniszczeniu, zostanie wymieniony na koszt producenta.

Należy jednak pamiętać, że choć implantom nie grozi próchnica, trzeba o nie dbać tak, jak o naturalne zęby. Szczotkować po każdym posiłku, nitkować powierzchnie między każdym implantem, a nawet dla zachowania higieny jamy ustnej używać płynu do płukania. Konieczne są również regularne wizyty kontrolne u stomatologa, a tuż po samym wszczepieniu i odbudowie zęba na implancie restrykcyjne przestrzeganie zaleceń lekarza, które jest niezbędne do prawidłowego gojenia i przyjęcia się implantu.

Etapy procesu implantacji

  1. Planowanie zabiegu (zdjęcie pantomograficzne lub tomografia komputerowa)
  2. Leczenie wszystkich zębów i usunięcie korzeni nie nadających się do wykorzystania protetycznego.
  3. Wszczepienie implantów.
  4. Oczekiwanie na zrośnięcie z kością trwające od 1,5 do 5 miesięcy.
  5. Odkrycie implantów i wykonanie części protetycznej.
  6. Istnieje możliwość wykonania uzupełnienia protetycznego bezpośrednio po zabiegu implantacji. Decyzja o słuszności takiego rozwiązania jest podejmowana indywidualnie u każdego pacjenta.