Skip to content

Stomatologia:   +48 732 928 887

Ortodoncja:  +48 732 887 780

Ortodonta Opole - Gabinet Ortodoncji StomArt

Zapraszamy do naszego gabinetu ortodoncji w Opolu. Wszystkie zabiegi ortodontyczne są wykonywane przez najwyższej klasy lekarzy dentystów – specjalistów z zakresu ortodoncji.

W naszym gabinecie ortodontycznym w Opolu świadczymy szeroki zakres usług ortodontycznych, począwszy od zaplanowania leczenia, przez wykonanie aparatu ruchomego lub założenie stałego i przeprowadzenie pełnego leczenia ortodontycznego.

ortodoncja

Ortodoncja to gałąź stomatologii zajmująca się leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych oraz korygowaniem defektów zębowych.

Leczenie ortodontyczne polega na profilaktyce, diagnozowaniu i leczeniu wszystkich wad zębowych i zgryzowych. W przypadku leczenia ortodontycznego wiek nie ma znaczenia. Aparat na zęby można nosić już od 8 roku życia, a górna granica wiekowa nie istnieje. Są różne rodzaje aparatów ortodontycznych, które ogólnie podzielić można na ruchome i stałe. Aparaty ortodontyczne z pierwszej grupy przynoszą efekty trochę wolniej, drugie nieco szybciej, ale zarówno jedne jak i drugie prowadzą do prostych zębów.

Pacjenci boją się bólu związanego z leczeniem ortodontycznym, a czekanie na efekty uważają za długie i monotonne. Nowoczesne metody leczenia stosowane z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań pozwalają szybko osiągnąć pożądany efekt, ograniczając dolegliwości bólowe do minimum.

W gabinecie ortodontycznym w Opolu zabiegi wykonują lekarze dentyści specjaliści z zakresu ortodoncji.

Gabinet ortodontyczny – Opole

Marzysz o Hollywoodzkim uśmiechu? Krzywe zęby spędzają Ci sen z powiek? Ortodoncja i stomatologia StomArt w Opolu od ponad 15 lat pomaga niezadowolonym z wyglądu swojego uzębienia Pacjentom pozbyć się kompleksów i zyskać piękny, zdrowy uśmiech.

Specjalizujemy się w chirurgii stomatologicznej i ortodoncji, dlatego jesteśmy w stanie zaoferować kompleksową pomoc i wsparcie w leczeniu chorób w obrębie jamy ustnej i eliminowaniu wad zębów i zgryzu. Proponujemy szeroki wybór aparatów ortodontycznych, które dostosujemy do prowadzonego przez Ciebie trybu życia oraz indywidualnych oczekiwań. Wolisz aparat stały czy ruchomy? Pomożemy Ci zdecydować!

Naszym Pacjentom gwarantujemy fachową opiekę stomatologiczną i ortodontyczną świadczoną przez specjalistów chirurgii stomatologicznej i ortodoncji. Szeroka wiedza, lata praktyki, nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania, po które sięgamy na co dzień, pozwalają uzyskać niesamowite efekty leczenia ortodontycznego nawet w skomplikowanych przypadkach.

Jakie zabiegi ortodoncji wykonujemy w naszym gabinecie w Opolu?

W naszym gabinecie ortodontycznym StomArt w Opolu świadczymy szeroki zakres usług ortodontycznych. Oferujemy przygotowanie planu leczenia, który pozwoli uzyskać piękny, zdrowy uśmiech. Wykonujemy wycisk zębów celem przygotowania aparatu. W zależności od tego, jaki rodzaj leczenia wybiera pacjent, zakładamy aparat stały lub przygotowujemy aparat blokowy albo aparat klammta (lub inne). Podczas leczenia (jego długość zależy od rodzaju wady zębów lub zgryzu) w zależności od potrzeb wymieniamy klamry, łuki, śruby w aparacie etc.

Więcej zabiegów ortodontycznych wraz z cennikiem znajdziesz tutaj:

 

Więcej informacji o ortodoncji:

Z nami pozbędziesz się kompleksów i zyskasz piękny uśmiech, o jakim od zawsze marzyłeś. Dzieciństwo już dawno za Tobą i boisz się, że szansa na proste zęby bezpowrotnie przeminęła? Ograniczenie wiekowe w przypadku aparatów ortodontycznych nie istnieje. Leczenie ortodontyczne można przeprowadzić w każdym wieku. Aparat na zęby można założyć już po ukończeniu 8 roku życia, przy czym nie ma górnej granicy wiekowej. Ortodoncja niesie pomoc naszym zębom, nie tylko pod względem estetycznym, ale też zdrowotnym.

Od dawna aparat ortodontyczny chodzi Ci po głowie, lecz boisz się, że jego założenie będzie przeszkadzać w życiu zawodowym, utrudni realizację pasji i spełnianie marzeń? Doświadczony ortodonta w oparciu o przedstawione przez Ciebie oczekiwania względem leczenia ortodontycznego dobierze Ci taki aparat, który będzie niewidoczny na co dzień, a pozwoli w niedługim czasie uzyskać pożądany efekt.

Ortodonta to lekarz nie tylko ciała, ale też duszy. Pomaga pacjentom posiadającym wady zębów lub zgryzu, które często utrudniają mówienie i spożywanie pokarmów. Defekty w obrębie jamy ustnej czasem obniżają samoocenę i poczucie wartości, a lekarz ortodonta pomaga przywrócić dawną pewność siebie.

Gwarantujemy, że wszystkie zabiegi z zakresu ortodoncji w Opolu wykonywane są przez wykwalifikowanych i doświadczonych ortodontów, którzy korzystają z nowoczesnych rozwiązań i innowacyjnych metod leczenia. Usługi świadczone są w miłej atmosferze z dbałością o psychiczny i fizyczny komfort pacjenta. Każdy pacjent zostaje dokładnie poinformowany o tym, jak będzie wyglądać leczenie i bierze czynny udział w jego planowaniu. Nasi ortodonci robią wszystko co w ich mocy, by leczenie ortodontyczne odbyło się w jak najkrótszym czasie i nie było uciążliwe dla pacjenta. Ortodoncja w Opolu to medycyna na miarę XXI wieku.

Wiek a ortodoncja

Aparat ortodontyczny można nosić w każdym wieku – żadne ograniczenia wiekowe w przypadku leczenia ortodontycznego nie istnieją! Co prawda do ortodonty najczęściej trafiają dzieci w wieku 8-12 lat, które są kierowane przez pediatrę, stomatologa, laryngologa lub logopedę i już wtedy można podjąć leczenie wykrytych wad zgryzu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby przeprowadzić skuteczne leczenie ortodontyczne u osoby dorosłej bez względu na wiek, bo współczesne metody leczenia ortodontycznego to umożliwiają.

Jak przebiega leczenie ortodontyczne?

Leczenie ortodontyczne zaczyna się od konsultacji. Na podstawie zebranych informacji, wykonanej diagnostyki rentgenowskiej i w oparciu o oczekiwania samego pacjenta opracowany zostaje plan leczenia ortodontycznego.

Na dalszym etapie pacjentowi założony zostaje aparat ortodontyczny. Podczas trwania leczenia pacjent regularnie musi pojawiać się na wizytach kontrolnych – zwykle co 4-8 tygodni. Po ściągnięciu aparatu stałego pacjent otrzymuje szyny retencyjne, które mają za zadanie utrwalić efekt leczenia.

Wady zgryzu

Wady zgryzu podzielić można na:

  • Tyłozgryz
  • Zgryz głęboki
  • Przodozgryz
  • Zgryz krzyżowy
  • Zgryz otwarty
  • Stłoczenia
  • Zęby odseparowane

W zależności od rozpoznania wdrażane jest właściwe leczenie ortodontyczne.

Aparaty ortodontyczne

Aparat ortodontyczny ma za zadanie wyleczyć wadę zgryzu, przywrócić fizjologiczne zwarcie między szczęką a żuchwą, wyrównać i właściwie ustawić zęby w łukach zębowych. Wyróżniamy dwa rodzaje aparatów ortodontycznych: stałe i ruchome. Stałe aparaty ortodontyczne dzielimy na: standardowe – metalowe, antyalergiczne – tytanowe, estetyczne, samoligaturujące, lingwalne i przezroczyste. Aparaty stałe, w odróżnieniu od aparatów ruchomych, które zakłada się na noc, nosi się przez całą dobę.

 

Najczęściej zadawane pytania w naszym gabinecie ortodoncji

 

Masz dodatkowe pytania? Śmiało, napisz nam je przez formularz kontaktowy po kliknięciu w przycisk na dole!