Ortodoncja

ortodoncja

Profilaktykę ortodontyczną należy stosować od pierwszych dni życia dziecka. Około 80% wad zgryzu ma charakter nabyty czyli powstaje w wyniku wytworzenia się nieprawidłowych nawyków u dzieci i zaburzenia w prawidłowości rozwoju narządu żucia. Zapobieganie tym wadom wchodzi w zakres ogólnomedycznej opieki zdrowotnej. Jeśli jednak pomimo starań powstanie wada zgryzu, należy ją skorygować, aby uniknąć problemów z ruchomością zębów, chorobami dziąseł, stawów skroniowo-żuchwowych i innych powikłań.

Leczenie ortodontyczne jest procesem długotrwałym i wymaga od pacjenta dyscypliny oraz cierpliwości. Podczas pierwszej wizyty lekarz bada stan uzębienia, wykonuje potrzebne zdjęcia, które następnie poddaje wnikliwej analizie. Następnie przygotowuje plan leczenia i na kolejnej wizycie konsultuje go z pacjentem.

Istnieje wiele możliwości korygowania wad zgryzu. Najszerzej stosowanymi rozwiązaniami są aparaty ruchome u dzieci, które nie ukończyły jeszcze 12 roku życia, oraz aparaty stałe u młodzieży i osób dorosłych. Oferujemy aparaty metalowe i, mniej widoczne, aparaty estetyczne ceramiczne lub kryształowe.

Długość noszenia aparatu jest bezpośrednio związana z tym, jak poważna jest wada zgryzu, jednak w większości wypadków długoletnie doświadczenie i olbrzymia wiedza naszych lekarzy sprawia, że nawet najtrudniejsze wady zgryzu udaje się skorygować, a zadowolony pacjent po zdjęciu aparatu opuszcza gabinet z szerokim, pięknym i zdrowym uśmiechem.

Zapraszamy do kontaktu z naszym Ortodontą w Opolu.