Skip to content

Stomatologia:   +48 732 928 887

Ortodoncja:  +48 732 887 780

Stomatologia dziecięca - Opole

Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologii dziecięcej w Opolu. Wszystkie zabiegi stomatologiczne są oczywiście wykonywane przez lekarzów dentystów – specjalistów stomatologii.

Zapraszamy do zapoznania się z zagadnieniem stomatologii dziecięcej – poniżej wylistowaliśmy część zabiegów, które odbywają się w naszym opolskim gabinecie, oraz odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania na temat pielęgnacji zębów dzieci.

child-smile

Zapoznaj się z cennikiem naszych usług protetycznych i skontaktuj się z nami w razie jakichkolwiek pytań:

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty powinna się odbyć, gdy pojawią się pierwsze zęby, po to by stomatolog mógł zapoznać rodziców ze sposobem pielęgnacji zębów mlecznych. Należy pamiętać, że regularne wizyty kontrolne zapewniają możliwość szybkiej interwencji w razie pojawienia się próchnicy, a także dają możliwość zabezpieczenia zębów mlecznych i stałych przed rozwojem próchnicy, jeśli jest to konieczne.

Nasi lekarze zadbają o to, by Państwa dziecko czuło się komfortowo od momentu wejścia do gabinetu aż do jego opuszczenia. Nie pozwalamy, by mały pacjent odczuwał ból podczas leczenia i dokładamy wszelkich starań, aby dziecko wyszło z gabinetu z zadowoloną buzią.

W naszej przychodni uzyskacie Państwo pomoc w zakresie:

  • specjalistycznych konsultacji stomatologicznych
  • nauki prawidłowej higieny jamy ustnej
  • profilaktyki próchnicy zębów mlecznych i stałych m.in. lakierowania i lakowania
  • leczenia próchnicy zębów mlecznych i stałych
  • leczenia zębów mlecznych i stałych po urazach
  • leczenia chorób błon śluzowych jamy ustnej u dzieci
  • diagnozowania i leczenia wad zgryzu
  • ekstrakcji zębów mlecznych

Czym jest stomatologia dziecięca?

Pedodoncja to gałąź stomatologii zajmująca się profilaktyką i leczeniem zębów u dzieci. Powstała dlatego, że zęby, jak i cała jama ustna najmłodszych zdecydowanie różnią się od tych, jakie mają osoby dorosłe. Ponadto dzieci wymagają innego podejścia psychologicznego w gabinecie dentystycznym.

Główny nacisk w stomatologii dziecięcej kładzie się na zapobieganie powstawaniu problemów w obrębie jamy ustnej. Pedodoncja zajmuje się też takimi zagadnieniami jak: ząbkowanie i zaburzenia ząbkowania, leczenie zębów mlecznych, leczenie zębów stałych niedojrzałych, leczenie chorób błony śluzowej u dzieci, profilaktyka próchnicy, chorób błony śluzowej i wad zgryzu u dzieci.

W gabinecie stomatologii dziecięcej w Opolu usługi z zakresu profilaktyki i leczenia zębów u dzieci świadczą lekarze dentyści specjaliści z zakresu pedodoncji. Najnowocześniejsze metody leczenia, innowacyjny sprzęt i odpowiednie podejście to gwarancja uśmiechu na buzi każdego dziecka opuszczającego gabinet stomatologii dziecięcej w Opolu.

Dlaczego stomatologia dziecięca jest ważna?

Profilaktyka i higiena jamy ustnej u dzieci jest niezbędna, aby nie dopuścić do powstania próchnicy. Nagromadzone w obrębie jamy ustnej bakterie mogą być przyczyną rozwoju próchnicy i wielu innych schorzeń. Dlatego w stomatologii dziecięcej duży nacisk kładzie się na zapobieganie problemom mogącym wystąpić w dziecięcej jamie ustnej. Dotyczy to przede wszystkim zapobiegania próchnicy, ale nie tylko.

Podstawowe zabiegi stomatologiczne u dzieci to: lakierowanie, lakowanie i fluoryzacja na łyżkach. Lakierowanie polega na powlekaniu małych zębów substancją zapewniającą długotrwałe dostarczanie fluoru do tkanki zębowej, natomiast lakowanie to uzupełnienie bruzd obecnych na powierzchni zębów żujących. Fluoryzacja na łyżkach to umieszczenie dużej ilości preparatu z fluorem na łyżki, które następnie stomatolog dziecięcy wkłada do jamy ustnej małego pacjenta. Wszystkie zabiegi mają za zadanie zapobiec rozwojowi zmian chorobowych.

Gdy pomimo usilnych starań dojdzie do rozwoju próchnicy, wtedy pedodoncja przychodzi z pomocą w postaci właściwego leczenia. Jeśli dentysta dziecięcy zauważy małe białe plamki na zębach malucha, sugerujące demineralizację szkliwa, wdroży leczenie.

Wczesna diagnostyka próchnicy na zębach mlecznych u dzieci oraz ich wyleczenie pozwoli na uniknięcie późniejszych problemów ze stałymi zębami. W przypadku zaniedbania w tym zakresie może dojść do zaburzeń wzrostu kości, zaburzeń zgryzowych, czego skutkiem może być konieczność podjęcia leczenia ortodontycznego. Pamiętaj, że stan zdrowia jamy ustnej ma wpływ na cały organizm.

Czym wyróżniamy się jako gabinet stomatologii dziecięcej?

Każdy z nas wie, jak ważna w stomatologii dziecięcej jest pierwsza wizyta w gabinecie dentystycznym. Rzutuje ona na całe późniejsze leczenie i kontakt lekarza z małym pacjentem. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby pierwsza wizyta u stomatologa dziecięcego zrobiła na dziecku pozytywne wrażenie. Dentysta dla dzieci zachęca malucha do zapoznania się z wnętrzem gabinetu. Pokazuje narzędzia, sprzęt stomatologiczny i spokojnie tłumaczy, jaki ma cel jego wizyta tutaj i że nie ma się czego bać. Dziecko może zaznajomić się ze wszystkim, co zwróci jego uwagę, pod okiem lekarza, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

W naszym gabinecie stomatologii dziecięcej w Opolu świadczymy szeroki zakres usług związanych z profilaktyką próchnicy zębów u najmłodszych oraz leczeniem powstałych już ubytków próchniczych. Każdemu z rodziców zależy, aby jego pociecha jak najdłużej cieszyła się pięknymi i zdrowymi ząbkami. Dla nas również jest to ważne, dlatego nasi stomatolodzy dokładają wszelkich starań, aby nie tylko wyleczyć powstałe zmiany chorobowe, ale przede wszystkim zapobiec ich rozwojowi.

Specjaliści z zakresu stomatologii dziecięcej dbają o zdrowie i dobre samopoczucie swoich pacjentów. Dokładają wszelkich starań, aby na tyle na ile to możliwe, odwrócić uwagę dziecka od wykonywanych zabiegów. Leczenie próchnicy u dzieci wykonywane jest w znieczuleniu, tak aby mały pacjent nie odczuwał dyskomfortu i żadnych dolegliwości bólowych. Stomatologia dziecięca w StomArt w Opolu zadba o uzębienie Twojego dziecka najlepiej jak to możliwe.

Nasza oferta skierowana jest do dzieci od najmłodszych lat życia. Zapraszamy na wizytę rodziców z dziećmi, u których pojawił się pierwszy ząb. Pierwsza wizyta nie ma na celu leczenia, lecz zaznajomienie dziecka z lekarzem, gabinetem stomatologicznym i stosowanymi w nim narzędziami. Gwarantujemy pełen profesjonalizm i odpowiednie podejście do dzieci w każdym wieku. Wszystkie zabiegi z zakresu stomatologii dziecięcej w Opolu świadczone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy dentystów, specjalizujących się w stomatologii dziecięcej. Każdy mały  pacjent otoczony jest fachową opieką, tak aby gabinet stomatologiczny w przyszłości dobrze mu się kojarzył. Stomatologia dziecięca w StomArt w Opolu to stomatologia na miarę potrzeb Twojego dziecka.

Najczęściej zadawane pytania

  • Zalecenia są takie, aby pierwsza wizyta stomatologiczna odbyła się nie później, niż około 18. miesiąca życia dziecka, a najlepiej w chwili, gdy dziecku wyrośnie pierwszy ząb. Wizyta nie ma na celu leczenia, lecz zaznajomienie dziecka z gabinetem stomatologicznym, poznanie lekarza dentysty, obejrzenie stosowanych w gabinecie dentystycznym narzędzi, tak aby uchronić dziecko przed negatywnymi przeżyciami w przyszłości. Negatywne emocje u dzieci często związane są z niezrozumieniem i niewiedzą. Dlatego warto zadbać o to, aby pierwsza wizyta dziecka u dentysty miała miejsce jak najwcześniej.